آموزینو | راهکارهای آموزشی نو

تاثیر شرایط ویروس کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

تاثیر شرایط کرونا و مدارس نرم افزاری برای کاستن از طول ساعات کلاسی

تاثیر شرایط ویروس کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

تاثیر شرایط کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

مدرسه نرم افزاری آموزینو چیست؟

مدرسه نرم افزاری آموزینو کلاس های دیجیتال آموزینو آموزش دیجیتالی آموزینو

مدرسه نرم افزاری از دو کلمه نرم‌افزار و مدرسه تشکیل شده که این اصطلاح نشان دهنده این است که مدارس از شرایط ویروس کرونا به بعد با شتاب بیشتری به سمت رایانه‌ای و نرم افزاری شدن پیش رفته اند.

البته وزارت آموزش و پرورش نیز گام‌هایی از جمله در دسترس قرار دادن نرم افزار مدرسه در اختیار معلمان و دانش‌آموزان برداشته است. این شرایط و نرم افزاری شدن مدارس بر تغییر طول زمانی کلاس ها  نیز می تواند تاثیراتی داشته باشد.

جهت مطالعه درباره کلاس آنلاین و مزیت های آن اینجا کلیک کنید

نکته مهم 

آیا حجم محتوای ارائه شده در کلاس های دیجیتال آموزینو (آنلاین) کمتر از میزان محتوایی است که در کلاس های حضوری منتقل میشود؟

در مدرسه دیجیتال آموزینو تجربه نشان داده حجم محتوای ارائه شده در کلاس های دیجیتال عمدتاً بالاتر از میزان محتوایی است که در کلاس‌های عادی حضوری منتقل می‌شود.

این مورد به خصوص هنگامی که فیلم کلاس در حال ضبط شدن است و معلم اطمینان خاطر دارد که دانش‌آموزان می‌توانند در صورت نیاز دوباره فیلم ضبط شده را ببینند تقویت می‌شود. به همین دلیل الزاماتی در مورد کاهش طول کلاس به اساتید می شود.

به عنوان نمونه کلاس های یک ساعته در کلاس های حضوری ده دقیقه استراحت برای آن ها توصیه می شود؛ اما در کلاس های دیجیتال آموزینو به دلایل مختلف که توضیح آن خارج از این مبحث است توصیه و یا الزام می شود تا طول کلاس کمتر شده و استراحت آن به بیست دقیقه برسد تا میزان بازدهی بالاتر رود.

اگر چه در کلاس های دیجیتال آموزینو جلسه کلاس ضبط می شود و ریکورد کلاس برای دانش آموزان قابل بارگذاری است؛ اما باز هم در هر شرایطی به دانش آموزان توصیه می شود پرونده درس هر روز را در همان روز بسته و به خاطر داشتن ریکورد فیلم کلاس دروس خود و جزوه نویسی آن ها را به شب امتحان موکول نکنند.

لازم به ذکر است که این نرم افزاری شدن مدارس می تواند به عنوان یک فرصت برای تقویت پایه دانش آموزان نیز تلقی شود.

تاثیر شرایط کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

آیا در آموزش دیجیتالی آموزینو (آنلاین) میتوان جلسه خاصی از درس را چندباره نگاه کرد و بر آن مسلط شد؟

در مدرسه نرم افزاری آموزینو با توجه به دلایل ذکر شده و موجود بودن ریکورد (ضبط) جلسه کلاس دانش آموزان می توانند به صورت چند باره قسمت های دشوارتر را آموزش ببیند در صورت صرف وقت بیشتر روی یک جلسه خاص می توانند بر درس خود مسلط شوند. 

تاثیر شرایط کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

آیا در آموزش دیجیتالی آموزینو (آنلاین) میتوانیم به خوبی از پس امتحان بربیایم؟

در مدرسه دیجیتالی آموزینو تجربه نشان داده اگرچه جزوه نویسی در این شرایط کمی سخت تر و زمان بر تر است و همچنین محتوای ارائه شده توسط اساتید بیشتر است؛ اما با صرف وقت بیشتر برای جزوه نویسی نکات مهم دانش آموز می تواند با یک نگاه به جزوه در شب امتحان به خوبی از پس امتحان بربیاید.

در مدرسه نرم افزاری آموزینو گاها مشاهده شده که اگر چه برای یک جلسه نود دقیقه ای چندین ساعت زمان جزوه نویسی صرف شده؛ اما در زمان امتحانات با یک مرور یک ربع تا بیست دقیقه ای همان جزوات محصلین به خوبی بر محتوای درس مسلط شده اند.

آیا در آموزش دیجیتالی آموزینو (آنلاین) میتوانیم با خیال راحت فیلم جلسات آموزشی و مطالب و جزوات کمک آموزشی خود را نیز بارگذاری کنیم؟

با توجه به شرایط ویروس کرونا در نرم افزار مدرسه آموزینو سعی شده تا حجم سرور در دسترس مدارس برای بارگذاری محتوای آموزشی تقریبا نامحدود باشد تا معلمین بتوانند با خیال راحت فیلم جلسات آموزشی و مطالب و جزوات کمک آموزشی خود را نیز بارگذاری نمایند. 

برای مشورت در مورد مدرسه نرم افزاری آموزینو میتوانید با ما تماس بگیرید.

تاثیر شرایط کرونا و مدرسه نرم افزاری آموزینو برای کاستن از طول ساعات کلاسی

تمامی حقوق مدرسه نرم افزاری آموزینو متعلق به شرکت پارس افزار آرون می باشد

۵/۵

براثر شیوع ویروس کرونا مهم ترین مشکلات زندگی اجتماعی که زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است استفاده ازآموزشهای مجازی به مدارس تحمیل شده است.

بعداز اتمام کلاس های مجازی معلم از دانش آموزان می خواهد که بعداز انجام فعالیت ها درک و فهم خود را از کلاس ها و محتوای درس مشخص شده دراین مرحله معلم می تواند فرصت همسال سنجی هم فراهم آورد و اگر دانش آموز آنلاین نقد و نظر و پیشنهادی نسبت به درک و فهم همدیگر از محتوا دارند بیان کنند.

آزمون آنلاین سیستمی است که این امکان را می دهد تا دانش آموزان و دانشجویان به صورت اینترنتی و آنلاین شرکت می نمایند؛از نکات مثبت برگزاری آزمون آنلاین نسبت به نوع حضوری در هزینه ها خریدابزار یا اجاره مکان ،هزینه رفت و آمد ،صرفه جویی در وقت و اوراق از اهداف آموزشی است.آزمون آنلاین امتحانی است که به صورت اینترنتی برای شرکت کنندگان در یک موضوع برگزار می شود.

شرکت کنندگان برای شرکت در آزمون آنلاین بطور همزمان دریک کلاس جمع می شوند و آزمون را برگزار می کنند بدون حضور جسمی شما در کلاس مجازی یک ارتباط مجازی قوی  برقرار کنید و حس حضور خود را به عنوان آموزگار بدرستی انتقال دهید.کلاس های آنلاین را باید یک کلاس واقعی درنظر بگیرید.

قانون های آموزش آنلاین:

  1. باخودتان رو راست باشید
  2. برنامه ریزی و مدیریت زمان داشته باشید
  3. از برگه های یادداشت استفاده کنید
  4. درفضای مناسب درس بخونید و آموزش ببینید
  5. هرچیزی که باعث حواس پرتی شما می شود رفع کنید
  6. وسایل مود نیاز خود را دم دست داشته باشید
  7. به خودتان جایزه بدهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

مقاله بیشتر

اسکرول به بالا