آموزینو | راهکارهای آموزشی نو

بازگشت به مطالعه بعد از یک استراحت طولانی

نوشتن

بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی یا کوتاه، ممکن است کار بزرگی به نظر برسد، با این حال، با چند نکته این کار سخت نیست.

 

آیا بازگشت به مطالعه طاقت فرساست؟

 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است مدتی از آخرین مطالعه شما گذشته باشد. شاید وقفه یک ساله  بعد از دبیرستان به چند سال تبدیل شود. شاید مشغول تشکیل خانواده و مراقبت از فرزندان بوده اید. ممکن است مدتی است که در یک حرفه کار می‌کنید و اکنون می‌خواهید مهارت بیشتری کسب کنید یا یک حرفه جدید   را شروع کنید. به هر دلیلی، بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد.

خوشبختانه، بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی واقعاً اصلاً چالش برانگیز نیست، البته  اگر در مورد بازگشت مغزتان به حالت مطالعه کمی عصبی هستید، امری طبیعی است. زمانی که برای اولین بار بعد از مدت ها شروع به مطالعه می کنید کمی به آن عادت می کنید،  این جا نکاتی را ذکر میکنیم که به شما کمک می کند در کوتاه ترین زمان به روتین مطالعه خود  برگردید. بین کار، اوقات فراغت، تعهدات خانوادگی و مراقبت از خود، جای تعجب نیست که مطالعه کمی زیاد به نظر برسد.

داشتن یک برنامه منظم

 

برنامه داشتن به شما کمک می کند تا همه چیز را به طور موثر مدیریت کنید و استرس احتمالی را در این فرآیند کاهش دهید. آن را یادداشت کنید یا پرینت بگیرید و روی دیوار بچسبانید یا عکسی از آن را روی گوشی خود نگه دارید تا بتوانید به روشی قابل مدیریت در بالای همه چیز بمانید.این مسئله بازگشت به مطالعه را تسریع میبخشد و به افکارتان نظم می دهد.

 

واقع بین باشید

 

سعی کنید برای زمانی که همه چیز دقیقا مطابق با برنامه پیش نمی رود، کمی آزادی عمل بدهید. فراموش نکنید که برای خود وقت بگذارید و استراحت کافی داشته باشید.

 

سازماندهی کنید

 

دانستن چیزهایی مانند زمانی که امتحانات  در راه است، آنچه که باید برای آنها انجام دهید، و اطمینان از اینکه منابع را در اختیار دارید، همگی بخشی از سازماندهی شدن برای بازگشت به مطالعه پس از یک  استراحت  طولانی است.

اطلاعات دوره خود را بررسی کنید و تاریخ ها و مهلت های مهم خود را در تقویم قرار دهید و همه چیزهایی را که باید انجام دهید پیگیری کنید و همیشه از قبل برنامه ریزی کنید. وقتی نوبت به ایجاد یک زندگی مطالعاتی متعادل می‌رسد، یک سازماندهی کوچک بسیار پیشرفت می‌کند. یک فضای مطالعه راه اندازی کنید درگیر شدن با مواد درسی خود و تمرکز بر مطالعات خود اغلب زمانی که در محیط مناسبی قرار دارید آسان تر است.

 

عوامل حواس پرتی را حذف کنید

 

برای اکثر مردم، به حداقل رساندن حواس پرتی مهم است مخصوصا آن هایی که تمایل به بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی  را دارند. به دنبال منطقه ای با نور طبیعی خوب باشید و مطمئن شوید که هر چیزی را که نیاز دارید در دسترس دارید: یک نوت بوک، خودکار، شارژرها و نقاط برق قابل دسترس. یک صندلی راحت نیز ضروری است! فضای مطالعه شما ممکن است هر از گاهی تغییر کند. شاید گاهی اوقات یک کافه، یک کتابخانه یا حتی در قطار، و این کاملاً خوب است! همه چیز در مورد یافتن فضایی است که برای شما مناسب باشد و توانایی شما را برای تمرکز و یادگیری موثر به حداکثر برساند.

 

یک دوره آموزشی با کیفیت پیدا کنید 

 

آخرین چیزی که می خواهید این است که در یک دوره خوب  ثبت نام کنید، مطالب دوره خود را دریافت کنید و به تنهایی به آن بسپارید. این امر به ویژه برای  بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی موثر  موثر است یک دوره با کیفیت بالا همیشه باید از طرف مربیان با تجربه و آگاه که شما را در هر مرحله از سفر آموزشی شما راهنمایی می کنند، پشتیبانی کافی ارائه دهد.

 

روی هدفت تمرکز کن  

 

اگر این کار را به عهده گرفته اید که دوباره به تحصیل بازگردید، احتمالاً این مدرک به شما کمک می کند به جایی که می خواهید بروید. و اگر در طول فرآیند آموزشی احساس خستگی یا استرس می کنید، در آن زمان است که باید بتوانید با مربی خود تماس بگیرید که به شما کمک می کند تا برنامه ای برای انجام مطالعات خود به گونه ای تنظیم کنید که برای شرایط شما قابل کنترل باشد. شما به آنجا خواهید رسید!

 

بازگشت به مطالعه پس از یک استراحت طولانی  و رسیدن به اهداف، ارزشش را دارد که برای یافتن دوره مناسب برای خود وقت بگذارید. یک دوره با کیفیت بالا با مربیان به همان اندازه با کیفیت (حتی برای دوره های آنلاین) کلید موفقیت در مطالعه است، خواه پس از استراحت به مطالعه برگردید یا تازه شروع کنید.اساتید این دوره ها با داشتن تجربه فراوان در بخشی که در آن آموزش می بینند، بینش لازم برای راهنمایی فراگیران در هر مرحله از سفر تحصیلی خود را دارند.

هر فردی متفاوت است و مربیان  وقت می‌گذارند تا با شما کار کنند تا رویکردشان را به گونه‌ای تنظیم کنند که بیشترین بهره را از تحصیل خود ببرید. 

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

مقاله بیشتر

اسکرول به بالا