آموزینو | راهکارهای آموزشی نو

عادت های یک دانش آموز موفق

دانش آموز موفق

سازماندهی کنید:

 

بعنوان یک دانش آموز موفق  برنامه ریزی برای کاری که قرار است انجام دهید و زمانی که قرار است انجام دهید اهمیت ویژه ای دارد. مطمئن شوید  که همیشه از منحنی زمانی تعیین شده خود  جلوتر هستید.شما همچنین میتوانید از تکنیک پومودرورو استفاده کنید که در پست های قبلی درباره آن صحبت کردیم.

دانش آموز موفق رو ی یک کار تمرکز میکند:

 

اگر میخواهید یک  دانش آموز موفق باشید باید همیشه تمرکزتان روی یک مسئله باشد.مطالعات نشان داده است که انجام چند کار از نظر فیزیکی غیرممکن است بنابراین بهتر است هر موضوع مطالعاتی را تقسیمش کنید چرا که  مجبور کردن خود در یک ماراتن مطالعه فقط حال روحی تان  را بدتر می کند.

تقسیم کارتان به قسمت های  قابل مدیریت و دادن پاداش به خودتان پس از اتمام هر قسمت، مطالعه را سرگرم کننده می کند.

دانش آموز موفق به اندازه کافی استراحت میکند

 

برای یک دانش اموز موفق شدن هیچ گاه اهمیت هشت ساعت  خواب  هر شب را دست کم نگیرید! استراحت شبانه خوب تمرکز شما را بیشتر می کند و حافظه کاری شما را بهبود می بخشد. برنامه ای تنظیم کنید. آیا درست بعد از مدرسه بهتر کار می کنید یا بعد از خوردن شام؟ آیا در بلوک های ۹۰ دقیقه ای یا جهش های نیم ساعته بهره وری بیشتری دارید؟ برنامه ای را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد و به آن پایبند باشید.

یادداشت بردارید

 

یک دانش آموز موفق عادت به نکته برداری و یادداشت برداری دارد. یادداشت برداری نه تنها شما را بیشتر در طول کلاس درگیر می کند، بلکه به شما کمک می کند تا زمانی که زمان امتحان فرا می رسد، آنچه را که باید مطالعه کنید، محدود کنید. بازخوانی یادداشت های خود بسیار آسان تر از خواندن مجدد کل کتاب درسی است!

دانش آموز موفق همواره درس میخواند

 

این یکی ممکن است بدیهی باشد، اما آیا می دانستید که راه درست و غلطی برای مطالعه وجود دارد؟ مطالب خود را چندین روز قبل از موعد، به صورت تکه‌های کوچک و به روش‌های مختلف مرور کنید (مثلاً یک روز فلش کارت بنویسید و روز دیگر در تست‌های تمرینی شرکت کنید). به عبارت دیگر، شلوغ نکنید.

دانش آموز موفق فضای مطالعه خود را مدیریت میکند. مکانی را پیدا کنید که بهره وری شما را به حداکثر برساند. به دنبال مکان‌هایی باشید که دور از تلویزیون و سایر عواملی که حواس‌تان را پرت می‌کنند. فرقی نمی‌کند کتابخانه محلی شما باشد یا فقط میز اتاق خوابتان، یک فضای مطالعه را کنار بگذارید که می‌خواهید زمانی را در آن بگذرانید.

همچنین میتوانید که یک گروه مطالعه پیدا کنید. نشستن با گروهی از افرادی که چیزهای مشابه شما را یاد می گیرند، راهی عالی برای مرور مطالب گیج کننده کلاس یا آماده شدن برای یک آزمون بزرگ است. می توانید همدیگر را امتحان کنید، مطالب را دوباره آموزش دهید و مطمئن شوید که همه در یک سطح هستند. به هر حال، آموزش دادن به دیگران بهترین راه برای یادگیری است.

سوال بپرس

 

شما برای یادگیری به  مدرسه میروید، بنابراین از سوال پرسیدن نترسید! درخواست کمک – از یک معلم، یک معلم خصوصی یا دوستانتان – یک راه مطمئن برای اطمینان از درک واقعی مطالب است.دانش آموز موفق جسور است و از  هرزمانی برای پرسیدن سوالات خود استفاده میکند . نکات بیشتری را از دوستان ما در سایت آموزینو بررسی کنید.ما معتقدیم که همه دانش آموزان باید شانس موفقیت را داشته باشند. بنابراین ما در مدارس و دانش آموزان در ایران  می کنیم و آنها را با ابزارها و منابعی که برای یادگیری خوب نیاز دارند مجهز می کنیم. همانطور که برای موفقیت در این سال تحصیلی آماده می‌شوید، لحظه‌ای را صرف کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش در کشور عزیزمان کنید.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

مقاله بیشتر

اسکرول به بالا