آموزینو | راهکارهای آموزشی نو

سیستم LMS چیست؟

سیستم LMS چیست؟

کلاس آنلاین ( کلاس مجازی ) چیست؟

سیستم LMS چیست؟ این سوالی است که بارها در جلسات حضوری با سازمان ها و مدارس از ما پرسیده می‌شود. یک سیستم lms چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

امروز قرار هست در این مقاله رایگان به موضوع سیستم مدیریت یادگیری یا ال ام اس (LMS) بپردازیم ، با ما همراه باشید :

سیستم LMS (ال ام اس) چیست؟

سیستم LMS یا Learning Management System سیستمی است که کلیه نیازهای آموزشی سازمان ها را در بستر وب و اینترنت برآورده می‌کند. با داشتن سیستم LMS می‌توانیم کلیه فعالیت های آموزشی سازمان ها را به صورت مجازی انجام دهیم.  lms در واقع بستری است برای ایجاد مدیریت و سازماندهی آموزش آنلاین که با استفاده از اینترنت بین دانش آموزان و معلمان و نهاد های آموزشی تعامل ( صوتی ، تصویری و متنی) برقرار می‌کند.

جهت مطالعه مقاله رایگان کلاس آنلاین چیست؟ اینجا کلیک کنید

ویژگی های LMS (ال ام اس) چیست؟

ویژگی های LMS (ال ام اس) چیست؟

 1. نیازی به حضور فیزیکی همه شرکت کنندگان در یک مکان نیست.
 2. زمان استاد و فراگیران برای رفت و آمد و حضور در کلاس تلف نمی شود.
 3. امکان نمره دهی آنلاین وجود دارد
 4. ارائه فایل ها بصورت PDF ، PPT ، عکس و تمامی فایل های Office
 5. ضبط شدن جلسات و امکان دسترسی مجدد به آنها
 6. استفاده از تخته White Board هم برای معلمان و هم برای دانش آموزان
 7. بارگذاری ویدئو از پیش ضبط شده در LMS
 8. و ….
نکته مهم 

نکته مهم 

نکته مهم در برگزاری کلاس های آنلاین و آزمون های آنلاین فراهم کردن بستر تعامل معلمان و دانش آموزان با هم می ‌باشد ، که این امکان را فراهم می ‌سازد تا معلمان و دانش آموزان ارتباط مناسبی با هم داشته باشند تا بتوانند همان مطالب درسی و آموزشی را که در کلاس های حضوری یاد می گرفتند ، در کلاس های آنلاین فرا بگیرند. Lms این امکان را به مدارس و دانشگاه ها و سایر نهاد های مرتبط می‌دهد تا کلاس های خود را با کیفیتی عالی و محتوی مناسب در اختیار تمام کاربرانی که به اینترنت متصل هستند و دسترسی دارند قرار دهد.

تمامی شرکت ها و سازمان ها مانند شرکت پارس افزار آرون در حال حاضر در پی راه انداری نرم افزار های آموزشی در بستر lms هستند. یکی از فناوری هایی که می تواند ، دانش آموزان را در فرایند یاددهی و یادگیری یاری رساند و چارچوب آموزش سنتی را دچار تغییرات نوینی کند ، سیستم مدیریت یادگیری ( lms ) می باشد.

 هدف از نگارش این مقاله آشنایی اندکی با سیستم مدیریت یادگیری ( lms ) می باشد. که نتایج حاصله از مقالات متعدد نشان می دهد؛ سیستم مدیریت یادگیری ( lms ) یک روش آسان برای تدریس و آموزش مجازی در بستر وب برای افراد فراهم می کند.

کارشناسان آموزینو مفتخر خواهند بود تا چنانچه سئوالاتی برای شما مطرح باشد، به شما مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهند. در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید با ما در ارتباط باشید:

براثر شیوع ویروس کرونا مهم ترین مشکلات زندگی اجتماعی که زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است استفاده ازآموزشهای مجازی به مدارس تحمیل شده است.

بعداز اتمام کلاس های مجازی معلم از دانش آموزان می خواهد که بعداز انجام فعالیت ها درک و فهم خود را از کلاس ها و محتوای درس مشخص شده دراین مرحله معلم می تواند فرصت همسال سنجی هم فراهم آورد و اگر دانش آموز آنلاین نقد و نظر و پیشنهادی نسبت به درک و فهم همدیگر از محتوا دارند بیان کنند.

آزمون آنلاین سیستمی است که این امکان را می دهد تا دانش آموزان و دانشجویان به صورت اینترنتی و آنلاین شرکت می نمایند؛از نکات مثبت برگزاری آزمون آنلاین نسبت به نوع حضوری در هزینه ها خریدابزار یا اجاره مکان ،هزینه رفت و آمد ،صرفه جویی در وقت و اوراق از اهداف آموزشی است.آزمون آنلاین امتحانی است که به صورت اینترنتی برای شرکت کنندگان در یک موضوع برگزار می شود.

شرکت کنندگان برای شرکت در آزمون آنلاین بطور همزمان دریک کلاس جمع می شوند و آزمون را برگزار می کنند بدون حضور جسمی شما در کلاس مجازی یک ارتباط مجازی قوی  برقرار کنید و حس حضور خود را به عنوان آموزگار بدرستی انتقال دهید.کلاس های آنلاین را باید یک کلاس واقعی درنظر بگیرید.

قانون های آموزش آنلاین:

 1. باخودتان رو راست باشید
 2. برنامه ریزی و مدیریت زمان داشته باشید
 3. از برگه های یادداشت استفاده کنید
 4. درفضای مناسب درس بخونید و آموزش ببینید
 5. هرچیزی که باعث حواس پرتی شما می شود رفع کنید
 6. وسایل مود نیاز خود را دم دست داشته باشید
 7. به خودتان جایزه بدهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

مقاله بیشتر

Accounting Virtual Info Room

Virtual data room: a secure and safeguarded way to talk about sensitive business information The term “virtual info room” identifies

اسکرول به بالا